Колядки

Що таке Колядки

Колядки – це обрядові пісні, частина так званого календарного циклу – найдавнішої і стійкої частини українського фольклору і присвячені Різдву Христа.

Скачати легендарні українські колядки такі як: Нова радість стала , Бог ся раждає, або інші можна на цій сторінці. Також ви можете слухати натиснувши кнопку “Play“.

Відомий нам звичай колядувати на Різдво з’явився вже після Хрещення Русі в ході переосмислення в контексті християнської культури язичницьких звичаїв. Судячи з музичного і гармонійному строю  більшість з них українського походження.

Де можна скачати колядки?

В Україні в давні часи під Різдво колядували всі: і дорослі, і діти, – але колядували різними групами: окремо баби з мужиками, окремо підлітки і діти. Скачати колядки можна на цій сторінці безкоштовно або послухати онлайн прямо на сайті.  Вважалося, що чим більше за день зайде колядників в будинок, тим краще. Починали колядувати з різдвяної ночі, відразу після служби, і продовжували до самого Хрещення. Господарям було покладено дякувати колядників частуваннями, які ніколи не ділилися, всі подарунки, що колядники набирали за день вскладчину, вони з’їдали разом.